موسسه خیریه لاله خونین حضرت علی اکبر(ع)

خیریه حضرت علی اکبر

موسسه خیریه لاله خونین حضرت علی اکبر علیه السلام با استعانت از خداوند متعال و رهروی از مولای متقیان حضرت علی علیه السلام و توجهات خاص حضرت  علی اکبر علیه السلام ، با هدف کریمانه رسیدگی به امور محرومین بالاخص ایتام گرامی و سادات معزز از سال 1378 با مجوز شماره 1532 از اداره بهزیستی فعالیت خود را در مناطق سیدی و طرق آغاز کرد . خدمات ارایه شده در این موسسه عبارتست از:

 1. شناسایی خانواده های محروم و تحت پوشش قراردادن آنها در سه گروه سادات ، ایتام و محرومین
  • توزیع بسته های مواد غذایی و خشکبار بین این خانوارها بصورت ماهیانه
  • توزیع پوشاک و کفش برای کلیه افراد تحت پوشش به مناسبت های خاص همچون اعیاد ، تابستان ، زمستان و شروع فصل مدارس و…
  • ارایه کمک های نقدی همچون پرداخت قبوض مصرفی خانواده ها و هزینه های تحصیلی در قالب طرح اکرام
 2. عمران ، تعمیرات و اسکان با هدف بر طرف کردن یکی از مشکلات اساسی جامعه بخصوص محرومین ، موسسه اقدام به ساخت دو مجتمع مسکونی 16 و 18 واحدی نموده است که آن ها را بطور موقت از 1 تا 5 سال در اختیار زوج های جوان ، دانشجویان و طلبه های رتبه های ممتاز واجد شرایط  قرار می دهد . همچنین 34 واحد مسکونی تک واحدی نیز ساخته شده که در اختیار خانواده های محروم و نیازمند  قرار گرفته است تعمیر و مرمت منازل مسکونی نیازمندان از دیگر فعالیت های این موسسه دراین بخش می باشد. با توکل به خدا وهمت و مشارکت شما نیکو کاران عزیز ساخت شهرک بزرگ لاله در دست اقدام می باشد که پس از ساخت وتکمیل آن در اختیار نیازمندان و محرومین قرار خواهد گرفت (انشالله)
 3. دفتر مرکزی موسسه و حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام واقع در مصلی 12 با هدف برگزاری مجالس مذهبی اسکان و پذیرایی از زائران عزیزی که برای اولین بار به زیارت امام رضا علیه السلام از مناطق محروم و دور افتاده مشرف می شوند بنا شده است که امید است با کمک خیرین و نیکوکاران بتوان این امر را محقق نمود .
 4. احداث دفاتر چند منظوره در مناطق سیدی و طرق جهت سهولت و دسترسی خانواده های تحت پوشش به دفاتر موسسه و استفاده از خدمات متنوعی که در این دفاتر ارایه می شود نیز از اهم فعالیت هایی است که در حال انجام می باشد .
 5. ارایه خدمات درمانی ، پزشکی و توزیع دارو بصورت رایگان جهت رفع نیازهای درمانی افراد تحت پوشش هرهفته انجام می شود و در مواردی که نیاز به بستری یا عمل جراحی و درمان های خاص داشته باشند به بیمارستان ها و پزشکان همکار با این موسسه معرفی می شوند .
 6. اطعام با غذای گرم در روزهای چهارشنبه هر هفته و همچنین توزیع گوشت بین نیازمندان در کنار این برنامه ها در ایام خاص با همت بانیان این امر صورت می گیرد .
 7. فعالیت های فرهنگی این موسسه شامل برگزاری کلاس های آموزش احکام شرعی و مشاوره های مختلف روانشناسی و خانواده می باشد که در دفاتر چند منظوره سیدی و طرق صورت می گیرد . برگزاری مجالس مختلف در مناسبت های ویژه سال و ارایه خدمات پشتیبانی تحصیلی به فرزندان خانوده های تحت پوشش توسط معلمان محترم آموزش و پرورش که با این موسسه همکاری دارند و همچنین برگزاری اردوهای مختلف برای محصلین و مددجویان و دانشجویان از فعالیت های انجام شده این موسسه است .
 8. گروه اشتغال با هدف برطرف کردن بخشی از مشکل اشتغال محرومین جهت رسیدن به خودکفایی و درآمد زایی مددجویان فعالیت می نماید که شامل کاریابی و یا کمک به راه اندازی کارگاه های کوچک و یا تامین وسایل کار برای شروع فعالیت مددجویان است .
 9. تهیه جهیزیه برای زوج های جوان تحت پوشش نیز از اقداماتی است که به همت نیکوکاران صورت می گیرد و امید است با کمک زوجین توان اولیه کافی را برای اداره زندگی مستقل به دست آورند .
 10. گروه جذب که تمام بار مالی امور خیریه را بر دوش دارد با رایزنی و جذب و جلب همکاری خیرین و نیکوکاران نسبت به تامین منابع و مایحتاج امور خیریه اقدام می نماید .

امید است شما عزیز گرامی نیز به جمع خیرین و نیکوکاران پیوسته که قطعا خداوند نیکو کاران را دوست دارد

دفاتر دیگر خیریه

دفتر طرق

امورمددجویان منطقه طرق دردفتر این خیریه واقع در شهرک طرق رسیدگی وحل وفسخ میگر دد اموری که در انجا رسیدگی میشود عبارت است: 1 – پخت وپخش غذای گرم در روز چهارشنبه ها. 2 – معاینات پزشکی وچشم پزشکی ومداوای مدد جویان در همان روز  ودر صورت لزوم معرفی به بیمارستاهای همکاری کننده با خیریه 3 – کلاس های اموزشی بزرگسالان وخوردسالان برای مددجویان. 4 – تحویل لوازم خانگی بافراد نیازمند 5 – توزیع خواروبار وگوشت گرم در مناسبت های پیش امده 6 – حل مشکلات مختلف مددجویان باحضور خیرین محترم.

DSC_0091_resize
seide

دفتر سیدی

جهت رسیدگی به امور مددجویان منطقه محروم سیدی دفتری در منطقه بلوار صبا با عنایت خیری محترم بنام اقای محسن هنرور قیطان باف  تاسیس گردیده و به امور محرومین ان منطقه رسیدگی مینماید که  شامل: 1 – پخش غذای گرم یک روز در هفته فعلا چهار شنبه ها. 2 – معاینات پزشکی وچشم پزشکی ومداوای مددجویان در همان روز. 3 – کلاسها ی اموزشی بزرگ سالان وخورد سالان. 4 – تحویل لوازم خانگی به افراد نیازمند. 5 – تعمیر لوازم خانگی مددجویان. 6 – توزیع خواروبار وگوشت گرم در مناسبتهای مختلف. 7 – حل مشکلات مختلف مددجویان باحضور خیرین خیریه در حد توان.

موسسات خیریه همکار

موسسه خیریه حضرت علی اصغر {ع}

خیـــریه حضـــرت رقــــیه {س}

خیریه ائمه بقیع  {علیهم السلام}